סוגים שונים של לחמים במלונות ירושלים

אכילת לחם במסעדה באחת ממלונות ירושלים הינה דבר יותר מסובך מסתם להזמין לחמנייה פשוטה. ישראל ידועה כממלכת הלחמים ואכן יש מגוון עצום של סוגי לחמים בנמצא כמו לדוגמה הפיתה המסורתית שאוכלים עם חומוס וטחינה.

להלן מספר סוגים של לחמים ישראליים טיפוסיים :

הפיתה
הפיתה הינה לחם עגול ושטוח המוגש על שולחנות מסעדות מלונות ירושלים בהן אוכלים אוכל ישראלי טיפוסי. הפיתה קיימת כבר אלפי שנים ודומה מאד למאפי הבצק השטוחים אותם נהגו לאכול בעבר הרחוק אוכלוסיות שונות.
הניחוח והארומה של הפיתה עולים באף כאשר היא מוגשת טרייה וחמה לשולחן. פיתה “מתנגבת” היטב עם חומוס וטחינה וטעימה במיוחד אם שמים בתוכה מאכלים פופולאריים כמו פלאפל או שווארמה. אפשר ואף רצוי לקנות פיתה טרייה באחד מהשווקים המצויים בסמוך למלונות ירושלים. פיתה היא מאפה בצק אידאלי המכיל כל סלט ישראלי זאת הודות לצורת הכיס שלה, הנעשית באמצעות חתך בחלקה העליון. אם אתם רוצים לטייל ברחבי ירושלים וחשקה נפשכם בסנדוויץ’ עשיר, מלאו פיתה מכל טוב מבלי לחשוש שהסלטים יטפטפו עליכם.  

הלאפה
לאפה נראית בעיקרון כמו פיתה גדולה, רק שהיא שטוחה ולא נפתחת כמו כיס. במקום, אפשר לשים סלטים על הלאפה (כולל צ’יפס) ולגלגל אותה לצורה כמו של בוריטו. הלאפה היא לא מנה עיקרית, אך אחרי שתאכלו מנה של לאפה, תרגישו שבעים ומפוצצים. אם אתם רוצים לקנות לאפה, תדעו שאפשר לרכוש אותה בהרבה מאפיות ושווקים – רק נותר לכם לשאול את פקיד הקבלה בבית המלון היכן ממוקמים המאפיה או השוק הכי קרובים למלון.

החלה
החלה הינה מאפה יהודי מסורתי, ובעיקר מוגש בערבי שישי או ביום שבת. הדבר המבדיל חלה מכיכר לחם רגילה הוא הצורה הקלועה הטיפוסית שעליה מפזרים בדרך כלל זירעוני שומשום או פרג וחלמון ביצה.
החלה נמצאת בשטח יותר מ3000 שנה, עוד מהעת בה שוטט עם ישראל במדבר וקיבל את המן מהשמים.
אם חשקה נפשכם בחלה, תזכו לאכול אותה ביום שבת באחד ממלונות ירושלים או גם ניתן לרכוש אותה במאפיות הרבות שבסביבת המלון.

שיהיה בתיאבון!