מדוע ירושלים היא העיר המתויירת בישראל

אם תהיתם למה ירושלים, בירת ישראל, מושכת אליה מאות אלפי תיירים בכל שנה, ייתכן כי עוד מעט תגלו את התשובה. לעיתים נראה לנו, הישראלים, כי ירושלים היא עיר ככל הערים ואנחנו לא תמיד משכילים להבחין ביופיה ובדברים המייחדים אותה משאר ערי העולם. אם תשאלו ישראלים, הם בודאי יגידו שיעדיפו לקפוץ לסוף שבוע בפריז או בלונדון מאשר לבלות אותו בירושלים.

אחת הסיבות לכך שקשה לנו להבחין בדברים שמושכים אליה את התיירים היא כי אנו מודעים ושקועים עמוק מאוד בפוליטיקה שסובבת את ירושלים. אנחנו מודעים להחריד לסכסוך המקומי הקיים וכן גם משכן הכנסת שניבט אלינו הוא לא תמיד מראה מלבב כי אנחנו לא בהכרח אוהבים את מי שיושב בו ומחליט החלטות. אכן, קשה ליהנות ממקום כאשר מודעים גם לצדדים הכעורים שבו. כאשר אנחנו מבקרים בחוץ לארץ, אנחנו מסוגלים ליהנות אך ורק מנופיה הקסומים של אוסטריה. לא ניתן דעתנו ולו לרגע לגזרות הכלכליות המטרידות את התושבים או למצב ביטוח הבריאות במדינה. מבחינתנו, אנחנו בחופש ומנסים לגלות את כל היתרונות והיופי שיש ביעד החופשה שלנו.

איפה אפשר לשהות בירושלים

לאלה שבאים לכאן מבחוץ, ירושלים מתגלה בכל יופיה ועוצמתה. רבים המתיירים מחפשים בכוונה בית מלון בירושלים שיהיה בקרבת מקום לאזור הכותל. בעיניהם, הקיר העתיק הזה הוא סמלה של העיר ומקור יופיה. יכול להיות שהתרגלנו קצת יותר מידי לעובד שיש בידינו ממצאים לקיומו של בית מקדם מלפני אלפיים שנה. גם בעיר הכי עתיקה באירופה אין עתיקה משנים כל כך קדומות. בתיירים שיכולים להרשות לעצמם לקפוץ קצת יותר גבוה מעל הפופיק, יחפשו בודאי מלון בוטיק בירושלים.

אזרחי ישראל מרבים לנפוש באילת ובים המלח, אולם ירושלים יכולה להציע מלונות בוטיק שלא נופלים ביוקרתם מהמלונות באשר רחבי העולם. במלונות הבוטיק ניתן ליהנות מחבילות שכוללות ארוחות, טיפולי יופי, מסאז’ים, ציוד חשמלי של טלויזיה ומערכת סטראו משוכללת וכמובן נוף ועיצוב מרהיב של הסוויטות במלון. בית מלון בירושלים הוא מקום מושלם לחגוג ירח דבש, במיוחד לזוגות יהודיים מרחבי העולם שמרגישים קרבה גדולה ליהדות לאחר שזה עתה הקימו את התא המשפחתי שלהם. בענף התיירות בירושלים מכירים היטב את התופעה ולכן המפרסמים דואגים לקרוץ לתיירים יהודים ברחבי העולם על מנת שיבואו לטעום את טעמה הקסום של העיר הקדושה לשלוש הדתות. אז בפעם הבאה שאתם בירושלים, נסו להסתכל עליה במשקפיים של תיירים ואולי תגלו דברים חדשים