דוכני מזון מהיר של אוכל ישראלי בסמוך למלונות ירושלים

מרבית האנשים לא מתיישבים לאכול ארוחת צהרים או ערב לשעה או יותר – זאת כתוצאה מהקצב המטורף של העולם ושל הצרכנות ללא הפסקה, אותם אנשים לא מתיישבים לאכול לא בשעות העבודה ולא מתי שהם נמצאים בחופשה.
זו עובדה קיימת אף במזרח התיכון – אם תביטו בסביבת בתי מלון בירושלים תבחינו ברשתות מזון מהיר כמו מקדולנד, ברגר קינג ואחרים אותם תמצאו לא רק בירושלים, אלא בכול הארץ.
ישראל לא מציעה רק אוכל מהיר סטנדרטי, אלא גם אוכל ישראלי טיפוסי בו תבחינו בכול פינה ברחובות העיר –  דוכני פלאפל ושווארמה ממש בסמוך לכל מלונות ירושלים.
תוכלו לראות בדוכנים אילו ילדים לצד אנשי עסקים ותיירים. לא בטוח שתמצאו מקום ישיבה פנוי, אבל בהחלט מומלץ לכם לחוות את החוויה הישראלית ולאכול פלאפל בעמידה.

להלן סוגי אוכל ישראלי:

פלאפל
מרבית התיירים המגיעים לישראל אוכלים את הפלאפל הישראלי המפורסם. פלאפל קיים כבר 2000-3000 שנה ובמקור הגיע אלינו מהודו. היום הוא מאכל טיפוסי בהודו ובמזרח התיכון ואפילו ברחבי ארצות הברית. בישראל כדורי הפלאפל עשויים מגרגירי חומוס ועוד מרכיבים שנזרקים ככדורים לתוך השמן הרותח ושהולכים בסמוך למלונות ירושלים אפשר ממש להריח את כדורי הפלאפל.
כאשר כדורי הפלאפל מוכנים, מכניסים אותם לתוך פיתה עם סלט ירקות קצוץ עם כף חומוס וכף טחינה. אם אתם מחפשים המלצות לדוכני פלאפל פשוט אפשר לגשת לפקיד הקבלה בבית מלון כי לו ולצוות יש בטוח ניסיון רב באכילת פלאפל בחוץ.

שווארמה
אם אתם מחפשים מנה טובה של מזון מהיר אז שווארמה יכולה להיות תשובה מצויינת עבורכם. בישראל שווארמה עשויה מבשר עגל או מתרנגול הודו. המילה שווארמה בטורקית פירושה להסתובב ואכן בשר השווארמה מסתובב על שיפוד גדול מעל להבות וכך הופך להיות צלוי. כאשר הבשר מוכן חותכים אותו לחתיכות קטנות ושמים אותו בפיתה עם עגבניות, מלפפונים ובצול חתוך ועליו שופכים טחינה. אפשר למצוא בסמוך למלונות ירושלים דוכני שווארמה רבים.

שיהיה בתאבון!