בעת השהייה בבתי מלון בישראל עדיף להתמקח

למרות שישראל נתפסת כמדינה מערבית לכל דבר, יש בה הרבה מן המזרח התיכון כאשר זה נוגע לקניות ורכישות באם זה רכישה של מעיל חדש או בשהייה במלון. שם המשחק בישראל הוא: “מיקוח” ואם אתה לא מתמקח אתה נחשב אצל הישראלים כפראייר או פתי. לפניכם מספר מקומות בהם חייבים להתמקח.

בתי מלון בישראל
כישורי המיקוח צריכים להתחדד לפני שאתה מתכנן את הטיול לישראל. התחל להשתמש בהם בשניה שאתה מתכוון לטוס לישראל. כאשר תתקשר למלונות בישראל או לסוכן נסיעות, תזכור להתמקח. תמיד תוכל גם להתמקח במחיר: לדוגמא אם אומרים לך שלילה במלון עולה 800 ₪, תוריד אותם ל700 ₪. אם הם לא יורדים במחיר, תוכל לנסות להתקשר למלונות אחרים עד שתהיה מרוצה מהמחיר. בחגים תצטרך להתמקח פחות. לדוגמא בחג הפסח מרבית המלונות מציעים 8 ימים מינימום והמחירים הרבה יותר גבוהים.

מוניות
אם לא נעים לך להתמקח, בקש מהנהג בתחילת הנסיעה להפעיל את המונה. אם הוא מסרב תוכל להזמין מונית חדשה. אם אתה אמיץ, תוכל להתמקח על המחיר. אל תסכים למחיר הראשוני שאומרים לך, תציע 75% פחות מהמחיר ואז חכה לראות מה יקרה…נהגי מוניות מרגישים כי מדובר בתיירים, ובמיוחד כאשר אתם מבקשים לנסוע לאיזשהו מלון בירושלים, אל תהיו פרייארים בעניין…

שווקים
לא חווית את ישראל אם לא טיילת בשוקיה. טיול במורד המפותל של שוק מחנה יהודה או בתוך הסמטאות העקלקלות והסואנות של השוק הערבי יחשוף אתכם לצלילי הקונים, המתמקחים על מרכולת השוק. אם אתה רוצה לקחת בכך חלק, הטריק הוא לא לשלם יותר מ50% מהמחיר המבוקש. תשלום מלא לפריט הוא דבר בלתי מקובל בשוק. זו עובדה שמרבית המוכרים מצפים ממך להתמקח גם אם אתה תייר. ברגע שתסיים את הקניות, חזור לבית מלון שלך, תנוח ותתפעל ממבחר הקניות שעשית. סביר להניח שעשית כמה עסקאות לא רעות בכלל.